REGI BASE CHALLENGE III.

Střelnice:Drahany
Datum:Sobota, 13. září 2014
Prezence:od 08:00 do 09:00
Trvání závodu:od 09:15 do 18:00
Pořadatel:OSVA, Realdefense
Ředitel závodu:Aleš Procházka
Hlavní rozhodčí:Aleš Procházka
Druh závodu:Klubový závod, ročník 2015
Počet situací:4
Max. závodníků:80 plus rozhodčí
 
Registrace:Online registrace byla ukončena
Přihlášených:0/80 závodníků a 0 rozhodčích
 
Kalibrační zbraň:CZ 75, 9x19
Propozice:
Obranná střelba z krátkých kulových zbraní

Účast: Střelci s platným zbrojním průkazem a průkazem zbraně, ozbrojené sbory

<b>Startovné: Dobrovolné</b>, výtěžek ze startovného bude předán ve prospěch nadačního fondu <a href="http://www.regibase.cz" target="_blank">REGI BASE</a>.

Kapacita závodu: 80 střelců

Pravidla soutěže: Dle platných pravidel LOS s klubovými úpravami

Zbraně: Dle platných pravidel LOS

Střelivo: Dle platných zákonů, výslovně je zakázáno střelivo průbojné a svítící

Kategorie: Pistole

Situace: 4 situace, terče a neterče simulující obranné situace. Nákresy nebudou předem zveřejněny.

Registrace: <a href="mailto:shootingchallenge@regibase.cz?subject=Registrace REGI BASE CHALLENGE 12.10.2013">shootingchallenge@regibase.cz</a> nebo na místě v den konání do 08.30 hod.

Začátek závodu: 09:15 hod.

Vybavení: Pouzdro na zbraň, splňující podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně. Musí zakrývat lučík zbraně. Vyloučena jsou vodorovná podpažní, zádová a sportovní pouzdra. Minimálně dva zásobníky. Ochrana zraku a sluchu. Oblečení odpovídající roční době a počasí, střelnice je venkovní s klubovnou a sociálním zázemím.

Příslušníci policie a dalších ozbrojených složek mohou používat služební vybavení pro neskryté nošení, ale v takovém případě musí startovat v plné služební výzbroji a výstroji.

Počet nábojů: minimum 60 ks

Bezpečnost: Jakákoliv manipulace se zbraněmi mimo bezpečnostní zónu a stanoviště je zakázána. Zbraň musí být v pouzdře (příp. v zavazadle) vybitá, se spuštěným kohoutem a bez zásobníku. Střelec smí vyjmout zbraň z pouzdra na stanovišti jen na povel rozhodčího, případně samostatně v bezpečnostní zóně. Jakákoliv manipulace s náboji v bezpečnostní zóně je zakázána. Ochrana zraku a sluchu je povinná pro závodníky i diváky. Při porušení bezpečnosti jsou organizátoři oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez náhrady startovného, případně jej vykázat ze střelnice. Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědní za jimi způsobenou škodu a újmu.

Hodnocení: Dle platných pravidel LOS

Ceny: 1.-5. místo v celkovém pořadí + slosovatelná cena

Protesty: Řeší se na místě u hlavního rozhodčího, jeho rozhodnutí je definitivní

Občerstvení: Možnost zakoupit na střelnici

Ubytování: Možnost stanování v areálu střelnice na vyhrazených místech, případně na vlastní náklady v okolních penzionech.


Online registrace byla ukončena. Výsledková listina ještě není dostupná.

Registrovaní závodníci:
-prázdný-
-prázdný-
-prázdný-
-prázdný-
volných míst: 20
volných míst: 20
volných míst: 20
volných míst: 20
-prázdný-

Komentáře

Avatar
Georg
Ahojda lidičky,
tak ačkoliv prvotně jsem účast na tomto závodě odmítal, protože jsem měl mít po noční směně, kdy vím, jak se mi "dobře" (přesněji napsáno - blbě) střílí, nakonec jsem se dokopal k tomu, že jsem vyrazil. A to společně se střeleckým kolegou maravysta (tímto mu ještě jednou děkuji za odvoz a odovoz :wave: ). Byl jsem vzhůru už 27 hodin s jednou hodinou spánku (mezi 7 a 8 ranní) a tak jsme se společně vrhli do víru závodu.
Na začátek nás pořadatelé nechali zmoknout na nástupu ( :mrgreen: ), to prý aby se nám mokrým lépe střílelo :lol: . Pak přišlo rozdělení do 2 skupin a započalo se :D
Shrnu to asi takhle:
Stage 1)
železný les. Hlavně netrefit nouplísáka :D Několika se to stalo a v podstatě si tak prostříleli "lepší" cestu k terčům :D
Stage 2)
nejsem mířenkář. Rada od rozhodčího - hlavně si to pěkně odmiř. Já, co umím mačkat spoušť, když držim zbraň obouma rukama ? A teď ještě k tomu jen jednou a ve finále ještě i tou slabou ?
No ani vám nevim, jak se mi to podařilo :D
Stage 3)
střelba na malé cíle na větší vzdálenost byla zajímavá. Pro někoho finančně nákladná ("vysypat" 15 ran a netrefit se fakt naštve :? ) a stresující záležitost. Chůze k figuríně vpřed šla. Ale kdo do něj narval tolik závaží ? :shock:
Stage 4)
taková malá "popravička" :D Škoda jen toho nutného dostřelu :(
Stage 5)
dle pořadatelů na poslední chvilí vložená stage. Pro mne osobně to byl zážitek. Nikdy jsem z takové pušky nestřílel a byl to můj takový tajný sen. Musím uznat, že až na ten děsný hluk při výstřelu se z ní střílelo celkem fajne. Minimální zpětný ráz a přesné to bylo taky. Až na moje ruce :D Nevím jak, ale povedl se mi jeden "mišák" :( :D A popravdě ani nevím, jestli se 5. stage počítala do výsledků.

Celkově se mi závod líbil. Litr energeťáku udělal svoje :D Pořadatelé věděli, co chtějí a zkušení rozhodčí velmi napomohli hladkému průběhu závodu a i počasí se při začátku střílení umoudřilo :D
Tímto bych chtěl všem, kteří se na tomto závodu jakkoliv podíleli moc poděkovat. Nejen mě se tento závod libil :thumbup: a doporučuji ho opravdu všem a to i začátečníkům

P.S.
Gdo má chuť, može se podívat na ňáké to vídejko, opět sem si něco natočil :D Jsem tam já (prvních 5 videí) s kolegou (jeho 4 stage se mou chybou nepovedlo natočit, střelil si ho dodatečně, když si zkoušel mou pistoli):

G - stage 1:
http://youtu.be/cC-aup5dmNU

G - stage 2:
http://youtu.be/wSxm-JFNTOE

G - stage 3:
http://youtu.be/eJthjExXXD0

G - stage 4:
http://youtu.be/-nHutuyefYU

G - stage 5:
http://youtu.be/BL0oNpZmfeE

*******

m - stage 1:
http://youtu.be/-SpxB_HBe38

m - stage 2:
http://youtu.be/alo0SRwtMoU

m - stage 3:
http://youtu.be/Y72qdbYOwM0

m - stage 4:
http://youtu.be/sNLwsaut-ho

m - stage 5:
http://youtu.be/zVL5NVbIbbU