Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


nytrak
Příspěvky: 33

Příspěvek#511 » ned 26. led 2014, 16:24

Pro začátek kompletní rozborka, pečlivě vyčistit a promazat, při tom zběžně kouknout jestli nejsou na spoušťáku otřepy a jiný stopy toho že někde něco nechodí jak má. Taky se mi stalo že po zajištění a silným promáčknutí spouště se ohnulo táhlo co vede od spouště ke kohoutu a dřelo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#512 » úte 11. úno 2014, 23:26

Dnes jsem byl v BVS, Berettky stále mají, pouze jsou již trochu přebrané, dle slov prodavače Luboše budou další.
Koupit, za chvíli nebudou !



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#513 » pon 24. úno 2014, 19:15

V jedné prodejně v Plumově mají psáno, že na jaře dovezou další...Pro rejpaly nejsem jejich příznivce. Nekoupil jsem tam ani šroubek, ale příjde mi slušnost informovat :P



petr4271
Příspěvky: 19

Příspěvek#514 » stř 26. úno 2014, 21:50

Taky jsem si jednu pořídil. :)

Netuší někdo, jak je mosad používal ? Na jaké části těla mířili ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#515 » stř 26. úno 2014, 23:16

Pěkná a gravírovaná, střenky Klinský, kolik si za ní dal, to musela být morda.
Je ale nádherná, gratuluji.



petr4271
Příspěvky: 19

Příspěvek#516 » čtv 27. úno 2014, 11:35

Děkuji, dal jsem za ni pěticifernou částku :|

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#517 » čtv 27. úno 2014, 11:47

Vypadá moc pěkně, tak gratulace a ať ti dobře slouží.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#518 » čtv 27. úno 2014, 14:47

petr4271 píše:Taky jsem si jednu pořídil. :)

Netuší někdo, jak je mosad používal ? Na jaké části těla mířili ?


Sis ji koupil na střelbu na lidi? :cry:



petr4271
Příspěvky: 19

Příspěvek#519 » čtv 27. úno 2014, 17:11

robokop píše:
petr4271 píše:Taky jsem si jednu pořídil. :)

Netuší někdo, jak je mosad používal ? Na jaké části těla mířili ?


Sis ji koupil na střelbu na lidi? :cry:


Pokud myslíš na lidi obecně, tak pokud vyhodnotím situaci jako "můj život ohrožující" pak samozřejmě, od toho zbraň je.

Pokud myslíš kalibr, tak na to se ptám, do jakých částí střílel mosad, pakliže zbraň používal 40 let. Dost pochybuji o tom že je Izrael kupoval taková léta jen proto aby si příslušníci cvičili střelbu do terče tak jako to děláme my.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#520 » čtv 27. úno 2014, 18:21

Je to dvaadvacítka,tak zásadně na hlavu.Kdysi jsem četl....*.jak střílí Izraelci*.Bylo tam jak trénují i postoje při střelbě atd.Bylo to zajímavé čtení.S dvaadvacítkou při střelbě na tělo,bys těžko zastavil rozzuřeného devadesáti nebo stokilového chlapa.



petr4271
Příspěvky: 19

Příspěvek#521 » čtv 27. úno 2014, 18:42

Bruno píše:Je to dvaadvacítka,tak zásadně na hlavu.Kdysi jsem četl....*.jak střílí Izraelci*.Bylo tam jak trénují i postoje při střelbě atd.Bylo to zajímavé čtení.S dvaadvacítkou při střelbě na tělo,bys těžko zastavil rozzuřeného devadesáti nebo stokilového chlapa.


Ano, měl jsem představu o krku, játra, srdce, kolena to jsou věci bez kterých člověk neudělá krok, jsou sice malá ale nespornou výhodou této zbraně je její jednoduchá, bezrázovitá palba a přesnost.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#522 » pát 28. úno 2014, 11:56

petr4271 píše:
robokop píše:
petr4271 píše:Taky jsem si jednu pořídil. :)

Netuší někdo, jak je mosad používal ? Na jaké části těla mířili ?


Sis ji koupil na střelbu na lidi? :cry:


Pokud myslíš na lidi obecně, tak pokud vyhodnotím situaci jako "můj život ohrožující" pak samozřejmě, od toho zbraň je.

Pokud myslíš kalibr, tak na to se ptám, do jakých částí střílel mosad, pakliže zbraň používal 40 let. Dost pochybuji o tom že je Izrael kupoval taková léta jen proto aby si příslušníci cvičili střelbu do terče tak jako to děláme my.


Jsem myslel na lidi obecně, protože jsem tak trochu chtěl provokovat.
No a kalibr? Já vím, že tady probíhá spousta diskusí, že .22 je na nic, nezastaví to člověka, atd.. Já tedy, kdybych po někom šel, a to mám skoro 100 kilo, a dostal dvě takové včelky třeba jen do holenní kosti, myslím, že bych se bolestí složil.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1225

Příspěvek#523 » pát 28. úno 2014, 12:09

Účinek různých ráží na člověka je i dosti idividuální záležitostí a záleží i na dalších okolnostech. Nicméně doporučuji si na to založit jiné vlákno ;)

Nedávno jsem byl na střelnici a zkoušel jsem střílet Berettou na vzdálenost 50 metrů. Náboje Blazer. Měl jsem zato, že z tak krátké hlavně budou na tu vzdálenost střely padat dost dolů, ale patrně mám něco s mířidly, neboť jsme měl pocit, že nějak to střílí buď zhruba do stejných míst, nebo o fous výš. Zkusil jsem i Makarova a tam ten výsledek byl stejný. Mířil jsem na prsa ("mezi kozy" :D )a vystřelil jsem mu zuby :lol: . Stříleno v kleče s oporou obou rukou (o vyřazenou školní lavici). Střílel jsem na terč (zelenou siluetu) postavy - vpřed běžící figura, terč. č. 8. Buď ještě večer, nebo zítra dodám foto z mobilu, co se mi podařilo zachytit. Upozorňuji, že z Beretty jsem vystřelil cca 16 ran (dva zásobníky). Hodlám však za dobrých časových podmínek tento pokus zopakovat pro lepší objektivitu :D
No rozhodně jsem zjistil, že opakovaně trefit na 50 metrů člověka jak z Beretty, tak z Makarova není vůbec problém :D



petr4271
Příspěvky: 19

Příspěvek#524 » pát 28. úno 2014, 13:16

No co si budem povídat, tahle zbraň není k sebeobraně ale k útoku. Útočníka zneškodní zřejmě jen na větší vzdálenost s mířením na slabá místa a to není obrana. Obrana je pouze "přiměřené" odvracení útoku troufám říci z 99% z krátké vzdálenosti a na tu se do útočníka těžko trefovat do slabin a v obecném těle malý kalibr neudělá takový efekt jako 9mm a výš. Asi jsem si i odpověděl na původní otázku. Mosad se nepotřeboval bránit ale útočil, proto tahle zbraň.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#525 » pát 28. úno 2014, 13:23

Georg: Tak nejlíp tebou popisovaný jev asi znázorňuje tahle tabulka http://www.takticka-malorazka.cz/teorie ... teorie-nul
Vzhledem k tomu, že z pistole má .22lr střela nižší rychlost a mířidla jsou blíž k hlavni, budou křivky vypadat trochu jinak, ale v principu to funguje stejně.
Neodpustím si rejpnutí: Trefovat papírovou siluetu člověka, která se nehýbe a máš na to dostatek času + oporu lavice, není problém :D
OT: ještě se starým Norincem Olympia mě na 50m s oporou o lavici bavilo sklápěl biatlonové sklopky. Šlo to překvapivě snadno :P

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host