Tréninkový LOSík Vinařice

Střelnice:Halda Vinařice
Datum:Úterý, 16. červenec 2013
Prezence:od 13:00 do 13:30
Začátek závodu:dle harmonogramu jednotlivých squadů
Pořadatel:LEX
Ředitel závodu:Ivo Strnad
Hlavní rozhodčí:Ivo Strnad
Startovné:300.00 Kč
Druh závodu:LOSík, ročník 2013
Počet situací:3
Max. závodníků:8 plus rozhodčí
 
Registrace:Online registrace byla ukončena
Přihlášených:0/8 závodníků a 0 rozhodčích
 
Kalibrační zbraň:na NA
Propozice:
Toto není klasický závod, ale spíše kombinace instruktáže, měřeného tréninku a závodu. Akce je určena začátečníkům, kteří mají zbrojní průkaz a vhodnou zbraň a chtějí začít s obrannou střelbou dle pravidel LOS. V malé skupince max 4 střelců si každý účastník střelí standardní závod neboli LOSík dvakrát. Jednou v rámci instruktáže jaksi "nanečisto" a potom "naostro". Bude zde dostatek času pro vysvětlování, opravování apod. Každý účastník obdrží certifikát osvědčující absolvování LOSíku spolu s celkovým dosaženým časem a 2 terče LOS, aby mohl "doma" trénovat. Všem účastníkům bude také následně mailem poslána výsledková listina, kde se mohou porovnat s ostatními účastníky. Tato výsledková listina nebude nikde publikována a bude k dispozici pouze účastníkům akce.

Co to je LOSík?

LOSík je standardní závod podle pravidel LOS. Procvičuje základní střelecké návyky. Výsledkem LOSíku je kromě umístění daného pravidly LOS (% z jednotlivých stanovišť) také celkový čas. Tento parametr umožňuje snadné porovnávání vývoje Vaší výkonnosti v čase a také s ostatními střelci bez ohledu na místo a čas závodu. Přesný popis závodu LOSík je uveden v rámci pravidel LOS na:
http://los.zbranekvalitne.cz/data/los/pravidla/pravidla_los_2013.pdf

Závod se dá plnohodnotně odstřílet i malým 5ti ranným revolverem.

Doklady : Průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně.

Kapacita : 8 střelců ve dvou směnách. Budou postaveny 2 sestavy terčů, takže budou střílet postupně vždy 2 střelci na dvou drahách.

Organizační příspěvek: 300,- Kč

Terče: Klasické terče LOS se třemi zónami Alfa, Charlie a Delta. Navíc označeno rozhraní tělo/ hlava. Horní hrany terčů jsou umístěny ve výšce cca 170 a 150 cm. Vzdálenost mezi terči cca 10 cm. Neterče se v závodu LOSík nepoužívají.

Spotřeba munice: Minimálně 72 nábojů (tj. 2x 36 nábojů)

Střelivo : Pouze povolené podle zákona, s měkkým (neocelovým) jádrem. Běžné ráže lze zakoupit na střelnici.

Vybavení : Zbraň libovolná krátká kulová, kterou lze skrytě nosit pro potřebu osobní ochrany. Závod lze plnohodnotně střílet také pětiranným revolverem či malou jednořadou pistolí. Maximální počet ran vystřelených najednou v jednom drilu jsou 4. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti, které splňuje podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně. Dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje. Oblečení vhodné pro skryté nošení zbraně. Závod se střílí ze skrytého nošení. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a dále sportovní IPSC pouzdra a nebezpečná pozdra (např. s pojistkami odjšťovanými ukazováčkem silné ruky). V případě pochybností o bezpečnosti vybavení střelce má poslední slovo ředitel závodu.

Bezpečnost : Vstup na střelnici s vybitou zbraní. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní v pouzdře, se spuštěným kohoutem a bez zásobníku. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní je možná pouze ve vyznačené bezpečné zóně – zde platí přísný zákaz manipulace se střelivem. Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu. Při vlastní střelbě je zakázáno střílet proti zdím, podlaze a stropu. Ochrana zraku a sluchu je povinná. Porušení bezpečnosti znamená okamžitou diskvalifikaci účastníka, bez vrácení startovného. Účastníci startují na vlastní nebezpečí, souhlasí s propozicemi, pravidly LOSu a provozním řádem střelnice. Jsou odpovědni za jimi způsobenou škodu a újmu.

Popis LOSíku:

Situace A
5 metrů - 12 ran (může být v jednom zásobníku)
1. (Pistole bez náboje v komoře) Tasení (s natažením závěru ), 1 rána na L
2. Tasení, 1 rána na L
3. Zbraň v obou rukách přitažená k tělu, „zapíchnout“ na terč P a 2 rány
4. Tasení silnou rukou a 2 rány na P
5. Zbraň ve slabé ruce přitažená k tělu, na signál „zapíchnout“ na terč L a 2 rány
6. Tasení, 2 rány obouruč na L a P (4r)
V každém terči ma být 6 zásahů

Situace B
5 až 10 metrů - 12 ran ve dvou zásobnících po 6ti
7.(Pistole bez náboje v komoře) Na 5ti metrech tasit a za couvání po 2 ranách na L a P, palbu ukončit před linií 10ti metrů - vyžadována střelba za pohybu
8. (Max. 2 náboje ve zbrani) Zády k terčům na 10ti m, na signál otočka, tasit a 2 rány na L, přebít ze záchytu a 2 rány na P
9. Na 10ti metrech tasit a za chůze vpřed po 2 ranách na L a P, palbu ukončit před linií 5ti metrů - vyžadována střelba za pohybu
V každém terči má být 6 zásahů

Situace C
15 metrů - 12 ran ve dvou zásobnících 7+5
10. (Pistole bez náboje v komoře) Start na 5ti metrech, přesun za kryt na linii 15m, tasit a z libovolné strany ze svislého krytí po 2 ranách na L a P
11. Tasit za krytem, ze svislého krytí zleva 2 rány na L, takticky přebít (U revolveru neodhazovat rychlonabíječ), zprava 2 rány na P
12. Tasit za krytem, zakleknout, ze svislého krytí z libovolné strany po 2 ranách na HLAVY L a P
V každém terči má být 6 zásahů z toho 2 v hlavě


Online registrace byla ukončena. Výsledková listina ještě není dostupná.

Registrovaní závodníci:
13:30-15:15
15:15-17:00
-prázdný-
-prázdný-
volných míst: 4
volných míst: 4
-prázdný-

vynecháno prvních 9 komentářů

Komentáře

Ptak
Už jsem to psal jinde. Udělám další kolo v srpnu a asi v Čelákovicích.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk 4 Beta

Ptak
Tak je v kalendáři předběžně další termín a to 14/8 odpoledne. Tentokrát se jedná o Čelákovice. Ještě čekám na potvrzení termínu od správce.

Ptak
Termín potvrzen. Registrace se spustí 14/7.

Avatar
Gobey
Kdyby nekdo vypadnul ve Vinaricich, sel bych jako nahradnik (2. v poradi), je - li mozno. Mam to za rohem

Honza

Ptak
Kdyby nekdo vypadnul ve Vinaricich, sel bych jako nahradnik (2. v poradi), je - li mozno. Mam to za rohem

Honza


Ok prosím napiš mi do SZ jméno, číslo zbrojáku atd.

Avatar
Gobey
Diky mas to tam

H.

Ptak
Prosím střelce první skupiny, aby dorazili nejpozději ve 13:15 a střelce druhé skupiny, aby dorazili nejpozději v 15:15. Abychom mohli začít na čas.

Avatar
dali
Díky moc Ptakovi za organizaci tréningového Losíku. Moc jsme si ho užili a brzy určitě rozšíříme řady startujících na ostrých LOSech. Dali + Katy

Ptak
Díky všem za účast a bezpečný průběh akce. Musím konstatovat, že za některé výsledky by se nemuseli stydět i mnohem zkušenější střelci. Nejlepší časy atakovaly hranici 70 sekund!!! Na příštím závodu si na každou směnu výhradím o 15 minut více času a bude to akorát. Jsem rád, že se akce líbila a s některými (jak jsem zjistil z registrace) na viděnou v srpnu na LOSiku v Celakovicich. Na závěr snad jedno malé zamyšlení: Někteří střelci by možná měli zauvažovat o lepším pouzdře. Látková Dasta není nejlepší. Účastníkům, kteří mi vrátili scoresheet pošlu mailem výsledkovou listinu. Hezký večer a LOSu zdar!

orbicek
Moc díky Ivovi za organizaci, bylo to perfektní!