Stránka 1 z 2
náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 20:50
od abeceda
ahoj, zajímalo by mě co ny se stalo kdybych nemel naboje v trezoru a mel bych, větší počet nábojů. Jaký za to bude postih - pokuta nebo zabavení? ptám se jen čistě teoreticky, nikde jsem takovou informaci nenašel.
2) Když mam jednu zbran, tak postaci abych to mel vhodne zabezpečene... tak se myslí to ze to můžu mit v trezoru bez certifikace nebo ze to můžu mit normálně v kufříku co dodavaji ke zbrani?
Re: náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 21:05
od Killing joke
Snad jen přestupek a tytyty.
Do dvou zbraní a 500 nábojů je to klidně do krabice od bot vzadu ve skříni. V domě s x dětmi asi něco lepšího.
Re: náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 21:06
od Sedmej
Dle zákona: Střelné zbraně do 2 kusů či střelivo do 500 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen tyto předměty vhodně zabezpečit proti ztrátě, odcizení nebo zneužití.
- není nutný trezor, pokud bydlíš sám, můžeš to mít klidně v šuplíku. Pokud s někým, mělo by to být v něčem zamčené, měl bys být jediný, kdo k tomu má přístup.
(sorry, odklikl jsem to a nekoukal jsem, že na to už bylo odpovězeno)
Re: náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 21:10
od Killing joke
Raději více podobných odpovědí než nic.
Jinak obligátní doporučení. Kup rovnou certifikovanou skříň či trezor aspoň na 10 zbraní. Téměř vždy se to zvrhne a hodí se.
Re: náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 22:20
od abeceda
a když mám více než 500 nábojů? Třebas 1500?
Re: náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 23:15
od audis
Porušuješ zákon. Trest si najdi.
Re: náboje - volně
Napsal: čtv 3. lis 2022, 23:20
od Sedmej
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 01:15
od abeceda
právě že trest nemůžu nikde najít...
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 05:55
od McFly
Přestupek...
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 07:07
od kolombo
Vzhledem k výši pokuty je jasné, že trezor vyjde levněji

Já začal malým trezorem na krátké, protože nad 500 nábojů. Později jsem dokoupil ještě na dlouhé, protože prostě mám několik delších, co ten minitrezor nedává.
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 07:46
od stip
A jak to je se skladováním piksel prachu? Máte je v trezoru, protože je to střelivo na ZP, nebo volně z požárně bezpečnostních důvodů?
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 08:17
od sided
Prach se skladuje podle báňský vyhlášky. Je přílohou zákona tak si to přečti. Je i tady na webu.
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 08:47
od stip
To je ale náhoda, zrovna včera jsem si chtěl v koupelně vykopat důl, tak to si báňskou vyhlášku při té příležitosti přečtu. Určitě tam bude spousta poučných informací, třeba, že se má prach uchovávat v místech, kde by případným výbuchem nebo požárem neohrozil životy, zdraví nebo majetek. Takových míst je v bytových domech hodně.
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 09:25
od stip
.. ale teď vážně, napadlo mě vyložit ten skladovací prostor ohnivzdornými deskami, jako je třeba Skamotec pro stavby krbů. Čímž by se významně zvýšila požární odolnost toho prostoru. Desky jsou lehké, dobře se lepí, a nakonec by v případě výbuchu nevytvořili tlakovou nádobu.
Re: náboje - volně
Napsal: pát 4. lis 2022, 10:13
od Jarda.Jezek
Obava před požárem prachu je asi na místě, ale výbuchu bych se nebál. Když jsem naposledy zapálil hrstičku prachu v podobě proužku v ohybu silnějšího papíru, hořel pomalu, papír ani nepropálil, ani ho nezapálil. Těch asi 15cm o průřezu asi tak 0,3cm2 hořelo tak asi 10 až 15 vteřin z jednoho konce na druhý. Každý si to může zkusit, aby věděl, co to dělá. Jasně, není to piksla, ale ta se napřed protaví a pak bude hořet taky postupně, jen víc a možná se velká část prachu rozhází bez vznícení Což je jen domněnka, kterou klidně nechám ověřit nebo vyvrátit někoho jiného, zase tolik peněz jen tak pálit nebudu.