Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#856 » čtv 5. úno 2015, 11:50

Do té doby by si ho měl výrobce obnovit (recertifikace), i když jak koukám, třeba Safetronics tam má pro můj ještě starý, jehož platnost skončila minulý týden:

http://www.safetronics.cz/extras/181.JPG

Certifikát se vždy vydává s platností 3 roky, pokud to někoho zajímá, tady jsou k tomu nějaké noty od NBÚ:

http://www.trezortest.cz/xmedia/downloa ... ostup1.pdf



paulus.u
Příspěvky: 71

Příspěvek#857 » čtv 5. úno 2015, 12:58

proč se to vůbec dělá na 3 roky? Z toho pořádnýho plechu s odporem 15ru se přeci za tři roky nestane schránka z plastu...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1245

Příspěvek#858 » čtv 5. úno 2015, 13:13

Tak nejaky cyklus koli zmenam normy tam musia mat. Skor ma ale teraz pred nakupom dalsej skrine / safe / trezoru (planujem casom aj nejake dlhe zbrane) trapi moznost toho, ze sa zostria podmienky prechovavania. Takze uvazujem ze asi bude rozumnejsie priplatit a zobrat nieco vyssej kategorie - nech to nie je nutne za rok za dva menit.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#859 » čtv 5. úno 2015, 13:53

Kromě toho ještě dělají minimálně jednou ročně kontrolu, viz dokument:

2.4 PROCES V - Dozory a recertifikace
ACO provádí minimálně 1x ročně dozor u zadavatele – výrobce se zaměřením na dodržování
jakosti certifikovaného výrobku/výrobků. O dozoru vede příslušné záznamy.
Certifikát shody se vydává s platností na 3 roky. Po ukončení jeho platnosti je provedena
recertifikace podle zavedeného SJ ACO.

Nevím jestli se chystá nějaká změna podmínek, ale faktem je, že trezor v BT I je už na první pohled výrazně bytelnější zařízení než skříň na zbraně. Obvykle má člověk doma i další věci, o které by nechtěl přijít, také existují podmínky pojišťoven co se týká minimálního zabezpečení, takže se dá zabít víc much za jedny peníze.



mihlit
Příspěvky: 425

Příspěvek#860 » čtv 5. úno 2015, 15:17

Já jsem koukal na ty technické normy, protože mě zajímalo, co jsou to ty odporové jednotky, nebo spíš co si pod těmi čísly představit. Ty hodnoty jsou děsně malé. Jestli jsem neudělal chybu při čtení, tak těch požadovaných 15 odporových jednotek je například něco přes minutu vrtání, dvě rány kladivem a jedno zapáčení páčidlem. Přitom pokud nějaký zloděj půjde vybrat byt, tak nejspíš páčidlo mít bude a vrtačku na odvrtání zámku taktéž. Přitom pokud se dostane přes vstupní dveře třeba odvrtáním zámku dřív, než si ho všimnou sousedi, tak když pak bude uvnitř něčím mlátit a vrtat, tak si jen sousedi pomyslí, co to tam vyvádím, nic víc. Maximálně u toho dvakrát zabouchají na stěnu, ale nebude-li to brzy ráno či pozdě večer, tak nejspíš ani to ne. Proto mi přijde moje původní rozhodování, jestli je to třída Z2 nebo Z3 úplně k smíchu.

Nakonec jdu do nejlevnější uživatelsky přívětivé zákon splňující kombinace, což je dle dosavadního zkoumání Wico WSA 7 + elektronický zámek za 9590,- Další nejlevnější "pokrok" v bezpečnosti je na třídu 0 trezor Safetronics IVETA 5 ME za 21370,- a to je už hodně velký skok za dvojnásobnou, tedy stále celkem malou obtížnost pro zloděje. Pro skok ve smyslu zákona na bezpečnostní třídu I jsem našel (s elektronickým zámkem) až za 32 tisíc.Jelikož nepotřebuji skladovat 10+ zbraní, tak já osobně ten cenový rozdíl raději dám zabezpečení celého bytu.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#861 » čtv 5. úno 2015, 16:23

mihlit: Podívej se na skříně pana Čiviše:
http://civiskovo.cz/?p=productsMore&iProduct=8&sName=M7

Pokud se dobře pamatuju, M7 měla certifikát na 18RU a fakt bych se do ní s běžným nářadím vč. flexy dostával hodně dlouho.
Kdo ví, kam říznout, nebo zavrtat bude na tom asi řádově líp, ale osobně mi to pro pocit sucha a bezpečí naprosto stačí.

Navíc není problém se dohodnout na vnitřním rozdělení prostoru a dodělání polic - snad dokonce v ceně.
Za ty peníze, myslím, velmi slušné. Jo a uchycení jde zády i do podlahy :)



mihlit
Příspěvky: 425

Příspěvek#862 » čtv 5. úno 2015, 21:18

Ten trezor sice nevypadá špatně, ale s elektronickým zámkem je to 8450+6200 = 14650,- To je o 5 tisíc víc než za wsa 7. Druhý v pořadí mám justra zj 7 za 11050 a třetí safetronics maxi 5 pm za 13490. Vše varianty s elektronickým zámkem. Nechci skončit s tím, že místo pistole budu v budoucnu před dětmi schovávat klíč. Třeba ta justra vypadá zajímavě, protože oproti ostatním má 4 mm stěny a 6 mm dveře, taky je o 30 kg těžší.



franta599
Příspěvky: 642

Příspěvek#863 » ned 8. úno 2015, 22:21

abych rekl pravdu myslim si že trezor neřeší nic sice ho podle zákona musim mit což mi ser...ehm štve ale do budoucna se ho stejne chci zbavit aplanují spíše neco co nebude videt do trezoru se dostane každy kdo počíta že neco takoveho potká stači u šikovného zlodejička chvilička a dobre nářadí podle me je daleko efektivnější najit místo kde to nikdo nenajde třeba falešná stena u nábytku -dvojité dno nebo jsem nekde videl ceou malinkou mistnost schovanou za skříní ktera byla na pantech trezor je podle me kravina pokud teda nemluvíme o pul tunovém trezoru za 100 000 a víc



mihlit
Příspěvky: 425

Příspěvek#864 » pát 13. úno 2015, 23:12

Tak dnes mi to přivezli až z Děčína. Je to Justra Z-7 s elektronickým zámkem, otevíráním dveří doleva. Samotná bedna za 8470, k tomu elektronický zámek za 3025 a nakonec doprava do Brna za 787. Celkově to tedy vyšlo na 12282 peněz. K tomu je kopie certifikátu Z2, dále prohlášení o shodě s 15 odporových jednotek a zámek třídy A dle 338/2002 sb, návod k obsluze elektronického zámku, hmoždinky a šrouby pro ukotvení. Kotvící otvory jsou jak v zadní stěně, tak v podlaze, takže je možné si vybrat. Kvalita zpracování je dobrá. Odšrouboval jsem i zadní kryt dveří, abych se podíval, jak vypadá zámek a rozvorný mechanismus - dost slušně, přes to bych se nechtěl dostávat.



wladoo
Příspěvky: 23

Příspěvek#865 » čtv 19. úno 2015, 20:21

Taky jsem dnes obdržel Justru. Je to Z-5 Ekonom s mechanickým kódovým zámkem a s panty vlevo.
S kvalitou jsem spokojený i když nemám s čím srovnávat kromě necertifikovaných skříní z Bauhausu atd., což je nebe a dudy. Každopádně působí dost robustně (dveře 6mm, stěny 4mm), při výšce 1250mm má 65kg. Zámek je tak trochu hlavolam, ale myslím, že se to časem poddá (nelezu do trezoru každý den). Co mně uchvátilo jsou poličky ve dveřích. V pohodě se tam vejde 12 krabiček lugrů a jinak balených než originálně, pravděpodobně mnohem víc. Takže, když to schrnu, jsem spokojený a to i s přístupem firmy Justra. Tímto děkuji.



Chochy91
Příspěvky: 5

Příspěvek#866 » čtv 19. úno 2015, 21:50

Zdravím, mám dotaz , když budu mít dejme tomu 4 kusy zbraní a budu je mít uložene po 2 kusech v necertifikovaných(obchodákových) trezorech , takže tedy budou zabezpečene proti zneužití,ztrátě a odcizení do 2 kusů zbraní a 500 nabojů, tak jak se na to hledí ohledně zákona? Platí ,že nad dvě zbrane a do 10 kusu zbrani musi splnovat Z2 a zamek tridy A a 15 odpor. jednotek?Predem dekuji za reakce.



wladoo
Příspěvky: 23

Příspěvek#867 » čtv 19. úno 2015, 22:05

wladoo píše:V pohodě se tam vejde 12 krabiček lugrů a jinak balených než originálně, pravděpodobně mnohem víc.

Tak změna. Krabiček s lugrama se do poliček ve dveřích vejde úplně luxusně 18. :D



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#868 » čtv 19. úno 2015, 22:11

Chochy91: Odpověděl jsi si sám, ano jedná se držení 4 ks zbraní, a je jedno, jestli je máš skované ve čtyřech slamnících, pořád to jsou 4 ks, takže dle zákona, certifikát



Chochy91
Příspěvky: 5

Příspěvek#869 » čtv 19. úno 2015, 22:43

Ok, děkuji za odpověd.



Chochy91
Příspěvky: 5

Příspěvek#870 » čtv 19. úno 2015, 22:50

Tak jsem tedy prolezl internet a nasel jsem toto:
http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... /0/0/5/617

Je to delane sice na 5 pusek, ale jestli dobre chapu , tak je jedno jestli v nem budou kratke nebo dlouhe zbrane , jen proste aby to bylo do 10 kusu zbrani a 10 000 naboju?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti