Stránka 1 z 1
Pánvičkový prach
Napsal: pon 19. pro 2022, 09:35
od kolombo
Přemýšlím o posunu více do historie a k tomu se váže další prachovnice a pánvičkový prach.
Kolik je asi tak jedna dávka a kolik ran tak vydrží to 0,5 kg balení ?
Re: Pánvičkový prach
Napsal: pon 19. pro 2022, 17:42
od ace curly
V tomto případě je méně více. Pokud dáš na pánvičku hodně prachu, tak bude dlouho prohořívat k zátravce. Dávám na pánvičku to co do laufu a zpoždění je minimální. Není to jako perkus, ale nestihnu to strhnout. Prach sypu tak, aby nebyla zasypaná zátravka.
Používám Vesuvit i negrafitovaný delaborát a rozdíl jsem nepozoroval. Někdo prach na pánvičku mele. Fígl je v průměru zátravky. Každá zbraň chce svoje.
Re: Pánvičkový prach
Napsal: pon 19. pro 2022, 18:04
od kolombo
Takže není potřeba ten jemný speciální ?
Čekám, až dorazí stavebnice a objednal jsem i jedno balení pánvičkového prachu, tak uvidíme. Asi by bylo jednodušší sypat tam to samé, co do hlavně.
Zatím mám jen perkusy, tohle bude další level

Re: Pánvičkový prach
Napsal: pon 19. pro 2022, 18:34
od Hungry
Ono by bylo dobré vědět, cože to budeš mít za zbraň... Se spoustou předovek bylo práce hafo aby to střílelo a to nemyslím stavebnice... Ty teprve.
Pokud se budeme bavit o množství prachu pro zámek od Ardesy pro pistoli Kentucky, tak prachu tam přijde o hodně méně, než do hlavně. Měřit se mi to nechce, ale víc jak 1/2g to nebude. Rozhodně nemá oheň do hlavně prohořet, ale plamen má zátravkou prošlehnout. Proto se prach nesype do a k zátravce, ale obráceně...
Re: Pánvičkový prach
Napsal: pon 19. pro 2022, 19:14
od ace curly
Aby nedošlo k nedorozumění, to že dávám na pánvičku to co do laufu, jsem samozřejmě nemyslel množství, ale druh prachu, A sypat tak jak píše Hungry.
Re: Pánvičkový prach
Napsal: pon 19. pro 2022, 19:20
od kolombo
Mám na cestě Kentucky Pistol v cal.45, křesadlová verze.
A už mám Patriota, perkusního. Taky stavebnice, už je asi provozní. Až bude počasí, tak ho vezmu ven, na vnitřní střelnici to fakt není

patriot_221218_m.jpg