Školení pro rozhodčí a pořadatele závodů LOS

Střelnice:SSK Čelákovice
Datum:Sobota, 24. leden 2015
Prezence:od 08:00 do 08:50
Začátek závodu:dle harmonogramu jednotlivých squadů
Pořadatel:LEX
Ředitel závodu:Ivo Strnad
Hlavní rozhodčí:Pavel Dadák
Startovné:300.00 Kč
Druh závodu:Mistrovství, ročník 2015
Počet situací:3
Max. závodníků:22 plus rozhodčí
 
Registrace:Online registrace byla ukončena
Přihlášených:0/22 závodníků a 0 rozhodčích
 
Kalibrační zbraň:NA
Propozice:
Školení pro aktivní rozhodčí a organizátory závodů LOS.
Vítání jsou zejména noví zájemci o aktivní pomoc při organizaci závodů LOS. Obsahem bude seznámení (resp oživení znalostí) s pravidly LOS, zásadami stavby a pískání situací, hlídání bezpečnosti apod. Toto proběhne ve vytopené klubovně. Dále proběhnou praktické ukázky "pískání" na střelnici. Bude připravena jednoduchá situace, kterou si každý účastník střelí 3x jako závodník a také si ji vyzkouší jako rozhodčí. Minimální spotřeba Munice bude cca 40 nábojů. Účastnící budou seznámeni s postupy hodnocení střelby, úskalími hodnocení, bezpečnostními riziky atd. Účastníci budou rovněž seznámeni s pravidly poskytování první pomoci. K dispozici bude teplé občerstvení. Na konci akce dostane každý účastník, který úspěšně absolvuje celé školení, průkaz rozhodčího LOSu. Rozhodčím, kteří úspěšně absolvují a odpískají minimálně 2 závody LOS, bude vrácen účastnický poplatek. V případě velkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo upřednostnit účastníky z Čech.


Online registrace byla ukončena. Výsledková listina ještě není dostupná.

Registrovaní závodníci:
9-15
-prázdný-
volných míst: 22
-prázdný-

vynecháno prvních 22 komentářů

Komentáře

Ptak
2CMK nemyslím si, že by se nějaký nový a nezkušený organizátor hrnul hned do pořádání většího pohárového závodu. Spíše očekávám, že si to může chtít nějaká parta nadšenců zkusit na své domácí střelnici pro menší počet střelců. Proto asi není potřeba až tak "strašit". My nabízíme pomoc a radu.

coffee
cmk: ale to není nijak v rozporu s připravovanou akcí. Naopak budou podobné informace její součástí.
Navíc i podle stávajících pravidel má LEX u pohárového závodu právo schválení hlavního rozhodčího, tedy i požadavku na jmenování jiné osoby odpovídající kvalifikace.

Avatar
Alex Bratt
Ja je cca planovana delka, tj. kdy se tak ocekava konec?

coffee
Trvání cca do 16:00.

Avatar
cmk
Ptak+Cofee - vsak ja nikoho nestrasim :-) Ten systém je nastaven otevrene spolehajic na zdravy pristup. Svůj osobní názor na ten zdravi pristup popisuju (idealni je minimalne par zavodu coby strelec, pak coby pomocnik, rozhodci a mezi tim nekdy skoleni ro a nakonec poradani).
A jen upozornuji, ze pakliže se někdo tomu zdravému postupu bude snazit "vzepřít" a dokázat nam, ze to mame vymysleny blbe, ze mame urcity paky, jak mu v urcitem pripade pomoct, aby i tak to dopadlo dobře (jmenovani hlavniho, vyslani delegata... - konstruktivni moznosti), nebo neprohlaseni zavodu poharovym (destruktivni moznosti).
Nic vic... V tom není straseni.

Pro ostatní - koukal jsem na plan skoleni...
Neni duvod se obavat. Ani, ze by to bylo k nicemu, ani ze by to bylo prehnane slozite...
Kluci to maji pripravene dobre.

E-Ryc
Kdyby nekdo chtel svezt od metra Letnany, tak misto v aute mam

pajapety
Kdyby nekdo chtel svezt po trase Sedlcany - Benesov - Celakovice, tak jsem k dispozici.

donovanstangiano
Plzeň - Jižní spojka - Čelákovice. Místo volné tam i zpět.

Ptak
Díky všem střelcům za účast. Dělali jsme to poprvé, tak byla malinko nejistota. Nakonec to, myslím, dopadlo dobře a skončili jsme dokonce podle plánu. Velice mě potěšilo, že přišli až na jednoho hříšníka všichni přihlášení. Obzvláště mám radost, že celá řada lidí přijela z poměrně velké dálky. Pokud si pamatuji, byly zastoupeny snad všechny oblasti ČR včetně severní a střední Moravy, severních, západních i jižních Čech. Pokud alespoň půlce z vás vydrží nadšení, můžeme se možná brzy těšit na nové organizátory v celé řadě míst republiky. Tak doufám, že jste si pro tuto záslužnou činnost odnesli nějaké užitečné znalosti a těším se na viděnou na nějakých příštích našich a možná i Vašich závodech ☺ a napište nám, jak se to líbilo vám. Chceme ještě nějaké to školení udělat, tak ať se z případných chyb poučíme! Ivo

pajapety
Dekuji klukum za provedene skoleni. Vse bylo perfektne pripraveno a provedeno.