Tréninkový LOSík Čelákovice

Střelnice:SSK Čelákovice
Datum:Středa, 14. srpen 2013
Prezence:od 13:30 do 14:00
Začátek závodu:dle harmonogramu jednotlivých squadů
Pořadatel:LEX
Ředitel závodu:Ivo Strnad
Hlavní rozhodčí:Ivo Strnad
Startovné:300.00 Kč
Druh závodu:LOSík, ročník 2013
Počet situací:3
Max. závodníků:8 plus rozhodčí
 
Registrace:Online registrace byla ukončena
Přihlášených:0/8 závodníků a 0 rozhodčích
 
Kalibrační zbraň:NA NA
Propozice:
Pohyb po střelnici po celou dobu konání akce je s vybitou zbraní !!!
Kromě LOSíku bychom si mohli na závěr střelit také známý dril FAST
http://pistol-training.com/drills/the-fast
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Akce je určena začátečníkům, kteří mají zbrojní průkaz a vhodnou zbraň a chtějí začít s obrannou střelbou dle pravidel LOS. V malé skupince max 4 střelců si každý účastník střelí standardní závod neboli LOSík dvakrát. Jednou v rámci instruktáže jaksi "nanečisto" a potom "naostro". Bude zde dostatek času pro vysvětlování, opravování apod. Každý účastník může získat certifikát osvědčující absolvování LOSíku spolu s celkovým dosaženým časem a 2 terče LOS, aby mohl "doma" trénovat. Všem účastníkům bude také následně mailem poslána výsledková listina, kde se mohou porovnat s ostatními účastníky. Tato výsledková listina nebude nikde publikována a bude k dispozici pouze účastníkům akce.

LOSík je standardní závod podle pravidel LOS. Procvičuje základní střelecké návyky. Výsledkem LOSíku je kromě umístění daného pravidly LOS (% z jednotlivých stanovišť) také celkový čas. Tento parametr umožňuje snadné porovnávání vývoje Vaší výkonnosti v čase a také s ostatními střelci bez ohledu na místo a čas závodu. Přesný popis závodu LOSík je uveden v rámci pravidel LOS na:
http://los.zbranekvalitne.cz/data/los/pravidla/pravidla_los_2013.pdf

Závod se dá plnohodnotně odstřílet i malým 5ti ranným revolverem.

Doklady : Průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně.

Kapacita : 8 střelců ve dvou směnách. Budou postaveny 4 sestavy terčů.

Organizační příspěvek: 300,- Kč

Terče: Klasické terče LOS se třemi zónami Alfa, Charlie a Delta. Navíc označeno rozhraní tělo/ hlava. Horní hrany terčů jsou umístěny ve výšce cca 170 a 150 cm. Vzdálenost mezi terči cca 10 cm. Neterče se v závodu LOSík nepoužívají.

Spotřeba munice: Minimálně 72 nábojů (tj. 2x 36 nábojů)

Střelivo : Pouze povolené podle zákona, s měkkým (neocelovým) jádrem. Běžné ráže lze zakoupit na střelnici.

Vybavení : Zbraň libovolná krátká kulová, kterou lze skrytě nosit pro potřebu osobní ochrany. Závod lze plnohodnotně střílet také pětiranným revolverem či malou jednořadou pistolí. Maximální počet ran vystřelených najednou v jednom drilu jsou 4. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti, které splňuje podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně. Dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje. Oblečení vhodné pro skryté nošení zbraně. Závod se střílí ze skrytého nošení. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a dále sportovní IPSC pouzdra a nebezpečná pozdra (např. s pojistkami odjšťovanými ukazováčkem silné ruky). V případě pochybností o bezpečnosti vybavení střelce má poslední slovo ředitel závodu.

Bezpečnost : Vstup na střelnici s vybitou zbraní. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní v pouzdře, se spuštěným kohoutem a bez zásobníku. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní je možná pouze ve vyznačené bezpečné zóně – zde platí přísný zákaz manipulace se střelivem. Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu. Při vlastní střelbě je zakázáno střílet proti zdím, podlaze a stropu. Ochrana zraku a sluchu je povinná. Porušení bezpečnosti znamená okamžitou diskvalifikaci účastníka, bez vrácení startovného. Účastníci startují na vlastní nebezpečí, souhlasí s propozicemi, pravidly LOSu a provozním řádem střelnice. Jsou odpovědni za jimi způsobenou škodu a újmu.

Popis LOSíku:

Situace A
5 metrů - 12 ran (může být v jednom zásobníku)
1. (Pistole bez náboje v komoře) Tasení (s natažením závěru ), 1 rána na L
2. Tasení, 1 rána na L
3. Zbraň v obou rukách přitažená k tělu, „zapíchnout“ na terč P a 2 rány
4. Tasení silnou rukou a 2 rány na P
5. Zbraň ve slabé ruce přitažená k tělu, na signál „zapíchnout“ na terč L a 2 rány
6. Tasení, 2 rány obouruč na L a P (4r)

Situace B
5 až 10 metrů - 12 ran ve dvou zásobnících po 6ti
7.(Pistole bez náboje v komoře) Na 5ti metrech tasit a za couvání po 2 ranách na L a P, palbu ukončit před linií 10ti metrů - vyžadována střelba za pohybu
8. (Max. 2 náboje ve zbrani) Zády k terčům na 10ti m, na signál otočka, tasit a 2 rány na L, přebít ze záchytu a 2 rány na P
9. Na 10ti metrech tasit a za chůze vpřed po 2 ranách na L a P, palbu ukončit před linií 5ti metrů - vyžadována střelba za pohybu

Situace C
15 metrů - 12 ran ve dvou zásobnících 7+5
10. (Pistole bez náboje v komoře) Start na 5ti metrech, přesun za kryt na linii 15m, tasit a z libovolné strany ze svislého krytí po 2 ranách na L a P
11. Tasit za krytem, ze svislého krytí zleva 2 rány na L, takticky přebít (U revolveru neodhazovat rychlonabíječ), zprava 2 rány na P
12. Tasit za krytem, zakleknout, ze svislého krytí z libovolné strany po 2 ranách na HLAVY L a P


Online registrace byla ukončena. Výsledková listina ještě není dostupná.

Registrovaní závodníci:
14:00 - 15:45
16:00 - 17:45
-prázdný-
-prázdný-
volných míst: 4
volných míst: 4
-prázdný-

vynechán první komentář

Komentáře

donovanstangiano
Asi mi nebudete věřit, ale nařídil jsem si kvůli tomu na neděli ráno budíka :lol:
(stejně už tam jeden zájemce byl)

vlasten
Já na pražské LOSíky spouštěl registraci vždy po obědě, abychom se tomu vyhli. :-)
Většinou to bylo do hodiny plné :lol:

Tak ať se tam všem líbí! Držím palce hlavně začátečníkům, ať natrénují co nejvíce.

Ptak
Prosím střelce, kteří zjistí, že se z jakéhokoliv důvodu nemohou zúčastnit, aby se včas odhlásili. Slouží k tomu link v mailu, který vám přišel jako potvrzení vaší registrace. Případně mi můžete poslat SZ. Na akcích s takto malou kapacitou je i neúčast jednoho přihlášeného střelce nemilá (jak se ostatně ukázalo na dnešním LOSiku ve Vinaricich). Uvědomte si, že zájemců je více. Díky.

Odesláno z mého SGP311 pomocí Tapatalk 2

orbicek
Nebyl by někdo z prvního squadu ochotný si vyměnit se mnou místo? Mám trochu problém kvůli práci a potřeboval bych skončit dřív.

Ptak
Napíšu všem účastníkům Mail s dotazem.

Odesláno z mého SGP311 pomocí Tapatalk 4

orbicek
@Ptak: Díky moc

Ptak
Dotaz poslán.

orbicek
Tak už se mi to snad podařilo vyměnit tak výměna nebude nutná. Kdyby chtěl někdo svézt z Prahy, tak nabízím volné místo v autě. Kdyžtak pošlete PM.

Ptak
OK super

Ptak
Díky všem střelcům za účast, dochvilnost a bezpečný průběh. Výsledkovou tabulku rozesílám na mailové adresy uvedené v registraci.