Průhonický LOSík 3 - tentokrát Na Květnici

Střelnice:Květnice
Datum:Úterý, 12. březen 2013
Prezence:od 17:00 do 18:00
Začátek závodu:dle harmonogramu jednotlivých squadů
Pořadatel:LEX
Ředitel závodu:Ivo Strnad
Hlavní rozhodčí:Ivo Wilk
Startovné:250.00 Kč
Druh závodu:LOSík, ročník 2013
Počet situací:3
Max. závodníků:18 plus rozhodčí
 
Registrace:Online registrace byla ukončena
Přihlášených:0/18 závodníků a 0 rozhodčích
 
Kalibrační zbraň:Nic žádné
Propozice:
Co je LOSík?
LOSík je standardní závod podle pravidel LOS. Procvičuje základní střelecké návyky. Výsledkem LOSíku je kromě umístění daného pravidly LOS (% z jednotlivých stanovišť) také celkový čas. Tento parametr umožňuje snadné porovnávání vývoje Vaší výkonnosti v čase a také s ostatními střelci bez ohledu na místo a čas závodu. Přesný popis závodu LOSík je uveden v rámci pravidel LOS na:
http://los.zbranekvalitne.cz/data/los/pravidla/pravidla_los_2013.pdf

Komu je určen?
Závod je určen pro širokou střeleckou veřejnost s platným zbrojním průkazem. Je to vhodný vstup do světa LOSu i pro úplné začátečníky. Závod se dá plnohodnotně odstřílet i malým 5ti ranným revolverem.
Doklady : Průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně.
Kde se koná? Květnice u Prahy http://www.parabellum.cz/
Souřadnice 50º3'36.018"N,14º41'5.222"E
U střelnice je parkoviště s dostatečnou kapacitou.

Kapacita : 18 střelců (3 squady po 6ti). Každý squad má určený čas podle harmonogramu a bude střílet cca 1 hodinu. Střelci, kteří budou střílet ve 2. a 3. squadu se mohou prezentovat později, ale nejpozději 15 minut před začátkem střelby (tj. 2. squad v 18:45 a 3. squad v 19:45). Budou postaveny 2 sestavy terčů, takže budou střílet postupně vždy 2 střelci na dvou drahách. Další dva budou připraveni s připravenými zásobníky. Pro rychlý průběh závodu je nutné prostudovat pravidla a popis LOSíku.

Startovné: 250,- Kč

Situace :
A – střelba z místa na vzdálenost 5m
B – střelba za pohybu ze vzdálenosti 5 až 10 metrů
C – střelba z krytu na vzdálenost 15m.
Terče: Klasické terče LOS se třemi zónami Alfa, Charlie a Delta. Navíc označeno rozhraní tělo/ hlava. Horní hrany terčů jsou umístěny ve výšce cca 170 a 150 cm. Vzdálenost mezi terči cca 10 cm. Neterče se v závodu LOSík nepoužívají.
Spotřeba munice: 36 nábojů (na každou situaci 12 nábojů)

Střelivo : Pouze povolené podle zákona, s měkkým (neocelovým) jádrem. Běžné ráže lze zakoupit na střelnici.

Vybavení : Zbraň libovolná krátká kulová, kterou lze skrytě nosit pro potřebu osobní ochrany. Závod lze plnohodnotně střílet také pětiranným revolverem či malou jednořadou pistolí. Maximální počet ran vystřelených najednou v jednom drilu jsou 4. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti, které splňuje podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně. Dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje. Oblečení vhodné pro skryté nošení zbraně. Závod se střílí ze skrytého nošení. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a dále sportovní IPSC pouzdra a nebezpečná pozdra (např. s pojistkami odjšťovanými ukazováčkem silné ruky). V případě pochybností o bezpečnosti vybavení střelce má poslední slovo ředitel závodu.

Bezpečnost : Vstup na střelnici s vybitou zbraní. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní v pouzdře, se spuštěným kohoutem a bez zásobníku. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní je možná pouze ve vyznačené bezpečné zóně – zde platí přísný zákaz manipulace se střelivem. Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu. Při vlastní střelbě je zakázáno střílet proti zdím, podlaze a stropu. Ochrana zraku a sluchu je povinná. Porušení bezpečnosti znamená okamžitou diskvalifikaci účastníka, bez vrácení startovného. Účastníci startují na vlastní nebezpečí, souhlasí s propozicemi, pravidly LOSu a provozním řádem střelnice. Jsou odpovědni za jimi způsobenou škodu a újmu.

Popis průběhu závodu:

Situace A
5 metrů - 12 ran (může být v jednom zásobníku)
1. (Pistole bez náboje v komoře) Tasení (s natažením závěru ), 1 rána na L
2. Tasení, 1 rána na L
3. Zbraň v obou rukách přitažená k tělu, „zapíchnout“ na terč P a 2 rány
4. Tasení silnou rukou a 2 rány na P
5. Zbraň ve slabé ruce přitažená k tělu, na signál „zapíchnout“ na terč L a 2 rány
6. Tasení, 2 rány obouruč na L a P (4r)
V každém terči ma být 6 zásahů

Situace B
5 až 10 metrů - 12 ran ve dvou zásobnících po 6ti
7.(Pistole bez náboje v komoře) Na 5ti metrech tasit a za couvání po 2 ranách na L a P, palbu ukončit před linií 10ti metrů - vyžadována střelba za pohybu
8. (Max. 2 náboje ve zbrani) Zády k terčům na 10ti m, na signál otočka, tasit a 2 rány na L, přebít ze záchytu a 2 rány na P
9. Na 10ti metrech tasit a za chůze vpřed po 2 ranách na L a P, palbu ukončit před linií 5ti metrů - vyžadována střelba za pohybu
V každém terči má být 6 zásahů

Situace C
15 metrů - 12 ran ve dvou zásobnících 7+5
10. (Pistole bez náboje v komoře) Start na 5ti metrech, přesun za kryt na linii 15m, tasit a z libovolné strany ze svislého krytí po 2 ranách na L a P
11. Tasit za krytem, ze svislého krytí zleva 2 rány na L, takticky přebít (U revolveru neodhazovat rychlonabíječ), zprava 2 rány na P
12. Tasit za krytem, zakleknout, ze svislého krytí z libovolné strany po 2 ranách na HLAVY L a P
V každém terči má být 6 zásahů z toho 2 v hlavě


Online registrace byla ukončena. Výsledková listina ještě není dostupná.

Registrovaní závodníci:
18-19
19-20
zamčeno
20-21
zamčeno
-prázdný-
-prázdný-
-prázdný-
volných míst: 6
volných míst: 6
volných míst: 6
-prázdný-

vynechány první 3 komenáře

Komentáře

Ptak
To FIXFOKUS
Klidně se přijeď podívat. Rádi ti vše vysvělíme a můžeš se kouknout na střelce v "akci". Navíc je na Květnici i vynikající kuchyně :D

Avatar
fofrofronek
S dovolením bych se taky přišel kouknout, když už na mě nezbylo místo.
Doufám, že tam dva takový nebudou překážet ?

Ptak
Ještě upřesnění k případným divákům. Vzhledem k provoznímu řádu a prostorovým možnostem střelnice budou vpuštěni jako diváci pouze držitelé zbrojního průkazu. Děkuji za pochopení.

Avatar
fixfokus
Aha. Tak nic, někdy příště. Doufám že se nejedná o poslední akci, rád bych to někdy zkusil (nebo se aspoň podíval na ty zkušenější).

Ptak
Doporučuji sledovat kalendář akcí LOSu a přijít na nějaký závod na venkovní střelnici. Ta je přece jen vhodnější pro diváky. Nejbližší akce bude 16/3 v Čelákovicích (dlouhá), 30/3 v Táboře - Čekanicicích a začátkem dubna opět Čelákovice (obě krátká).

matyka
Zdravím všechny, co se rádi baví střelbou, i ty které to teprve čeká..
Jakožto úplný začátečník mám dotaz.
Co je vhodné si vzít na takový LOSík s sebou? Myslím krom nutné výbavy: ZP,PZ,zbraň,náboje,pouzdro,atd

A ještě na závěr.. pojedu osobákem na tento LOSík z Českých Budějovic, tak když by potřeboval někdo přepravu, můžete mi napsat.

Avatar
ilicz
Zbraň, aspoň dva zásobníky, náboje, pouzdro na pistoli dle pravidel LOS, nejlíp i opaskové pouzdro na zásobník.
Máš-li, pak sluchátka a brejle, nemáš-li, půjčí ti na střelnici. :) Pak už jen odvahu, přesnou mušku a taky dobrou náladu :)

Ptak
V prvnim squadu se uvolnilo jedno misto!

Jura1
V posledním squadu DVĚ volná místa!!! Museli jsme to na poslední chvíli zrušit :|

Ptak
Děkuji všem střelcům za účast a rozhodčím za tradiční mrazuvzdornost. Při průběžném klepání výsledků jsem si u několika střelců nevšiml udělené procedury. V níže uvedených celkových výsledcích je to již opraveno. Vítězům blahopřeji! Poslední jarní kolo nastavilo nejlepšími časy pod 70 sec novou laťku.

Výsledky:

PISTOLE pořadí Celkový čas
Řehák Vladimír 1 68,23
Dvořák Petr 2 69,42
Císař Karel 3 79,1
Táborský Pavel 4 81,42
Kovačevič Vjekoslav 5 77,35
S. Patrik Xpat 6 88,13
Kloz Vladimír 7 84,01
Holzbach Jan 8 80,38
Šimůnek Petr 9 90,43
Kodada Jan 10 97,96
Matyáš Karel 11 98,93
Plhák Jan 12 114,95
Kadlec Tomáš 13 109,92
St. Petr 14 116,29
Engelmajer Jakub 15 122,24
Klof Radek 16 129,37

MALÁ - PISTOLE pořadí Celkový Čas
Zeman Marcel 1 74,31
Kraupner Petr 2 89,37
Kadlec Pavel 3 115,66