Supermoderní pistole, z které může vystřelit jen vlastník !

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#16 » pát 14. úno 2014, 09:01

Taková maličkost: obvykle se udává, že k použití zbraně pro obranu dochází u civilistů na cca dva až tři metry, jestli si to dobře pamatuju. Dost se řeší čas potřebný k úspěšné obraně. A najednou mám na hodinkách vyťukat PIN? V zimních rukavicích na maličkých tlačítkách? Jediné, co pachatel uvidí, budou moje krásné hodinky, o které mě vzápětí odlehčí.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#17 » ned 16. úno 2014, 16:56

Tohle celý je jenom hloupost která nebude mít v praxi nikdy místo.. Pistole závislá na činnosti hodinek = pro majitele cesta do věčných lovišť

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » ned 16. úno 2014, 18:34

ZdenekK píše:Dost se řeší čas potřebný k úspěšné obraně. A najednou mám na hodinkách vyťukat PIN?

Mimo to se může stát, že si ve stresu nevzpomeneš ani na vlastní jméno, natož na PIN. Ale nevadí - jestli máš smártfoun, tak si do něj nahraješ aplikaci na uchovávání hesel. Ta je sice taky na heslo, ale co se dá dělat - prostě požádáš sprostého podezřelého, aby chvíli počkal :lol:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » ned 16. úno 2014, 18:44

Zcela ignorujete jeden podstatný detail: v EU není ochrana zdraví, života a majetku legitimní důvod k držení a nošení zbraně. Takže to zabezpečovací zařízení s touto eventualitou vůbec nepočítá ;) .

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#20 » ned 16. úno 2014, 19:09

Tak nevím, proč tak řešíte ten PIN? Vždyť nikde není napsáno, že by jste měli zadávat PIN před každým výstřelem. U pistolí se zámkem taky asi nikdo zbraň neodemyká až když mu někdo poklepe pěstí na obličej.
Tím nechci tu zbraň nějak obhajovat, ale zrovna PIN bych jako problém neviděl.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » ned 16. úno 2014, 19:47

Steiner píše:v EU není ochrana zdraví, života a majetku legitimní důvod k držení a nošení zbraně.

V ČR tedy ano a ČR, pokud vím, v EU je ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » ned 16. úno 2014, 19:50

LRRTM1 píše:Vždyť nikde není napsáno, že by jste měli zadávat PIN před každým výstřelem.

Ne, PIN se bude zadávat jen po nabití, tedy před prvním výstřelem z plného zásobníku. To ale má platit jen pro zásobníky do 15 ran - při vyšších kapacitách se bude zadávat PIN po každém 15. výstřelu a z důvodu vyššího zabezpečení bude odlišné od toho "nabíjecího".



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#23 » pon 17. úno 2014, 21:25

no to je pěkný ja si kolikrat nespomenu ani na pin sve bankovní karty na kase v obchodě :oops:



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#24 » čtv 20. úno 2014, 09:54

Malá poznámka - o tomto jsem něco četl a v USA to testovali i pro nasazení u FBI, kde je poměrně lákala výhoda v tom smyslu, že zločinec nemůže použít proti agentovi jeho zbraň. Aktivace snad byla něčím na způsob prstenu, takže šlo spíš o jakou si "první linii obrany". Pokud by byl agent zabit a pachatel měl dost času, tak by asi zbraň zprovoznil, ale v nějaké rychlé akci by to bez zajímavosti být nemuselo.
Zatím je to spíš ve fázi pokusů, ale mě to jako úplný nesmysl nepřipadá. Pro soukromé použití by to opravdu minimalizovalo riziko ze strany dětí atd., ale na druhé straně to nemusí být marné ani naopak "pro exponované" pozice. Samozřejmě ale záleží na tom, jak by se to udělalo inteligentně a jak by to bylo spolehlivé, ale za určitých okolností bych si podobnou zbraň možná koupil i dobrovolně bez nějakého nucení zákonem...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 20. úno 2014, 17:10

Pro civilní použití tak jak ho známe například v ČR je to zbytečnost.
Zajištění zbraně proti dětem a nepovolaným osobám - uložení do trezoru. Případně nouzově nebo na cesty - zámek na spoušť.
Zajištění proti obraní o zbraň na ulici - efektivní skryté nošení.
Děkuji, jakoukoliv elektroniku ve zbraních mít nechci.

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 26

Příspěvek#26 » čtv 8. kvě 2014, 23:06

Zdá se mi to, nebo pan snaživý reportér v závěru obvinil NRA že vyhrožovala nebohému majiteli krámku vypálením živnosti?

Chytré zbraně nejsou na prodej -Česká televize - Události 8.5.2014; čas 37:16

Jinak na poměry českých mainstreamových médií celkem vyvážená reportáž. I když nechutně zkratkovitá...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#27 » pát 9. kvě 2014, 03:45

takze pokud to chapu pokud by zacal prodavat tak 3 roky od toho data by neslo koupit normalni zbran?

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 26

Příspěvek#28 » sob 10. kvě 2014, 00:08

Shras - Ano chápeš správně. Ten zákon platí již mnoho let.
Těžko říct, jestli jsou (respektive zda v době přijetí byli) zákonodárci v New Jersey takoví nepřátelé svobody, přátelé lobbistů nebo prostě jen ignoranti. Nejspíš od každého trochu. Každopádně jak z hlediska zdravého rozumu tak z pohledu technického jde o naprostou blbost.
Co funguje ve scifárnách typu Jamese Bonda zdaleka nemusí fungovat ve skutečnosti (...hodinky s magetem odrážející kulky... :lol: ). Hoši z Jerey to zkrátka katastrofálně přepískli.
Obyvatelé třetího státu unie si mohou jenom gratulovat, že tehdy neprošel kompletní zákaz prodeje všech zbraní vyjma fázerů a světelných mečů (v duchu logiky "vždyť je ukazovali v televizi, tak přece musí doopravdy existovat!"), jakož i úplný zákaz používání nebezpečné chemické sloučeniny DHMO (dihydrogenmonooxid) v celém státě.

Není proto divu, že pan majitel čelil silné nevoli z řad střelců. Být na jejich místě, taky bych ho slušně požádal, aby od svého záměru upustil, samozřejmě bez jakéhokoli vyhrožování.

Největší sranda je, že zbraně s elektronickou ochranou proti použití neoprávněnou osobou by si jistě svoje zákazníky našly, i když nepochybně jen u zlomku procenta střelecké veřejnosti. Ale časem by možná došlo k takovému zdokonalení jejich konstrukce, že by mohly nakonec tvořit většinu prodávaných zbraní na trhu.
Ale díky stupidnímu zákonu bezmyšlenkovitě předjímajícímu budoucí technologický vývoj, se díky rozumnému odporu střelců zřejmě jen tak neprosadí a jde tudíž o ukázkovou deformaci volného trhu v nejlepším stylu centrálně řízené ekonomiky. Už jenom to označení "Chytrá zbraň" silně zavání blbostí.



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#29 » úte 25. lis 2014, 22:33

Hmm, obecne se mi gadgety libi, ale u zbrani mi se mi libi, ze jsou ciste mechanicke.
Navic:
- predpokladam, ze to musi mit baterku, coz na dane pouziti neni moc user-friendly
- psalo se o tom, ze "Sama se ale vypne také tehdy, když není ve vodorovné poloze" - to mi take neprijde moc vhodne
- i pokud by se to nedalo hacknout, tak predpokladam, ze asi pujde rusit ten signal, cimz by to bylo nepuizitelne

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#30 » úte 25. lis 2014, 22:58

To je asi stejně jako porovnání Škody 120 a novýho Mercedesu. Když se ty něco rozbije na škodovce, rozebereš, opravíš a složíš si to sám během hodiny...když se ti něco rozbije na merglovi, tak jsi nahranej a putuješ na týden do servisu...porovnání sedí i cenama :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti